Сімейний лікар

Сімейний лікар - це саме та людина, до якої найперше йде пацієнт. Він - надійний порадник та провідник у системі охорони здоров’я. Надасть поради щодо профілактики, встановить діагноз, призначить лікування, спрямує до фахівців спеціалізованої медичної допомоги.

Кожен пацієнт, що подав декларацію про обслуговування у сімейного лікаря, терапевта чи педіатра, має право на безоплатний гарантований державою пакет медичних послуг на первинній ланці.

Нагадаємо, що ж входить до гарантованого безоплатного пакету первинної медичної допомоги:

- динамічне спостереження за станом здоров’я пацієнтів, в тому числі - із діагностованими хронічними захворюваннями;

- діагностика, лікування, направлення за потреби до вузьких спеціалістів;

- вакцинація за державним календарем;

- надання консультацій (наприклад, щодо дієти, здорового способу життя тощо);

- надання окремих послуг паліативної допомоги пацієнтам усіх вікових категорій;

- спостереження за неускладненою вагітністю;

- вимірювання артеріального тиску;

- електрокардіограма;

- вимірювання ваги, зросту, окружності талії;

- лабораторні дослідження - загальний аналіз крові з лейкоцитарною формулою, загальний аналіз сечі, глюкоза крові, загальний холестерин;

- швидкі тести на вагітність, тропоніни, ВІЛ, вірусні гепатити.

Пам'ятайте, що доцільність призначення та проведення аналізів, обстежень та швидких тестів визначає ваш лікар.

З повним переліком послуг, який чітко визначений і затверджений наказом МОЗ №504, можна ознайомитись за посиланням ссилка.

Вакцинокеровані

Профілактика вакцинокерованих інфекцій

Відповідальне ставлення людей до свого здоров’я дозволить досягнути європейського рівня вакцинації в Україні.

           Вакцинація –найефективніший спосіб захисту від інфекційних захворювань. Імунна система реагує на введену вакцину,виробляючи імунітет проти інфекції і таким чином формує у вашої дитини захист проти хвороби. Щеплення – єдиний оберіг від небезпечних хвороб та реалізація права українських дітей на здорове життя. Вакцинація завжди надзвичайно актуальне питання, та особливо вона набуває значення, коли у наших сусідів виникають спалахи інфекційних хвороб. Інфекційні хвороби дуже небезпечні, можуть викликати ускладнення,інвалідність, деякі смерть. Вакцинація захищає вашу дитину від інфекцій, запобігає тяжкому перебігу хвороби й ускладненням –у випадку інфікування. Загартовування, добре харчування важливі для здоров’я дитини,але, на жаль,вони не захищають від інфекційних хвороб. Згідно з календарем профілактичних щеплень в Україні дитина отримує захист від наступних інфекцій: гепатиту  В,туберкульозу, дифтерії, кашлюка, правця, поліомієліту, гемофільної інфекції, кору, краснухи і паротиту

В Україні вже 3 рік поспіль продовжується епідемічний підйом захворюваності  на кір. Головна причина затяжного епідемічного процесу- низьке охоплення профілактичними щепленнями дитячого населення проти кору в попередні роки.Більше 10 років у країні в середньому охоплювалося профілактичними щепленнями проти кору- менше 60% дітей.Відповідно, накопичилась значна кількість сприятливого до кору населення.

           Для кору характерна періодичність у зростанні захворюваності і на сьогодні в Україні відзначаються певні ознаки наближення чергового епідемічного підйому кору. Єдиним захистом є підвищення рівня охоплення профілактичними щепленнями дитячого населення.

Нині в Україні є багато не вакцинованих дітей. Це пов’язано з різними причинами: відсутністю у минулі роки достатньої кількості вакцин, антивакцинальні кампанії, які змусили батьків сумніватися у якості препаратів – це ставить під загрозу життя і здоров’я майбутніх поколінь, адже зниження рівня охоплення населення профілактичними щепленнями, може викликати епідемічні спалахи небезпечних інфекцій.

          Наростання епідемічного процесу з кору спостерігається після попереднього спаду, що тривав з 2013 року. Перебіг епідемічного процесу в окремих регіонах супроводжувався спалахами та груповими захворюваннями. У 2019 році на кір захворіли 58 098 осіб, що в 1,8 рази більше у порівнянні з аналогічним періодом 2018року, 20 осіб померли від ускладнень цього захворювання. Серед померлих ті, хто не мав щеплення взагалі або необхідної їх кількості.

           Кір – це вакцинокерована інфекція, і щоб не хворіти, необхідно отримати щеплення. Зараз в Україні вже є достатня кількість вакцин проти кору, паротиту та краснухи.

Незважаючи на те, що в Україні у попередні роки реєструвалися поодинокі випадки захворювання на дифтерію, станом на 01.12.2019 р. зареєстровано 22 випадки дифтерії при достатньому рівні охоплення профілактичними щепленнями цих випадків не повинно було бути, оскільки дифтерія -вакцинокерована інфекція.

Під час епідемії в Ураїні з 1991-го до 1998-го року, спричиненої низьким охопленням дітей вакцинацією та відсутністю ревакцинації дорослих. Захворіли близько 20 тисяч людей, 696 з них померли. Беручи до уваги низький відсоток охоплення профілактичними щепленнями , у т.ч. від дифтерії (серед дорослого населення також), ризик виникнення спалаху цієї хвороби залишається надвисоким.Ревакцинація дорослого населення вакциною АДП-м ( проти дифтерії та правця) проводиться 1 раз на 10 років починаючи з 16 років.

Закликаємо батьків вакцинувати своїх дітей,та вакцинуватися самим, тим самим захищаючи їх і себе від цього захворювання.

З повагою

Адміністрація КНП «ЦПМСД» ЛМР ХО

РІШЕННЯ Від 10 грудня 2019 року № 218 "Про встановлення тарифів на платні послуги по КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Люботинської міської ради Харківської області"

Зворотній зв'язок

Зворотній зв'язок

Лист відправлено!